Proč je tak důležitá segregace odpadu?

Máme pouze jednu planetu, na které žijeme.

V průběhu let jsme ji kvůli neznalosti a nedostatku zájmu postupně znečišťovali. Naštěstí jsme si stále více uvědomovali náš dopad na životní prostředí a zaznamenali jsme jeho degradaci. V důsledku toho jsme se začali starat o to, abychom napravili chyby předchozích generací.

Proč je tak důležitá segregace odpadu?

Protože díky ní můžeme získat suroviny a recyklovat je! Recyklace nám zase umožňuje snížit spotřebu přírodních zdrojů ve prospěch druhotných surovin. Výroba různých produktů z nových surovin spotřebovává mnohem více energie než používání recyklovatelných materiálů. A co víc, recyklace recyklovaných produktů je mnohem levnější než výroba nových! Samé pozitiva, že?

Nemyslíte si někdy, že je to jen „jeden papírek“ nebo „jedna láhev“? Nebo „to dělá každý“?

Nejsme všichni! Každý z nás je jeden!
Začněme se tedy zabývat tím, co děláme my, ne ONI.

Postarejme se o naši planetu.

Míváte někdy pocit, že jdete na procházku do parku, abyste si odpočinuli od každodenního života v krásném zeleném prostředí? Nic neruší harmonii přírody více než odpadky. Jsme podrážděni sušenkovým obalem zanechaným na lavičkách v parku, nebo plastových lahvích pohozených hned vedle stromů. Jak odpočívat v takových podmínkách?
To se přece nedá!

Odpadkové koše jsou nedílnou součástí pouličního nábytku. Nedokážeme si představit, že by ve veřejném prostoru chyběly. Umístění dostatečného množství košů v okoli je mimořádně důležité rozhodnutí. Nezáleží však jen na množství! Kvalita je prioritou.

Rovněž stojí za zvážení umístit vedle nich koše na psí výkaly. Více o koších na psí výkaly se dozvíte v našem posledním článku. Je také důležité přizpůsobit odpadkový koš lavičkam které už jsou v parku rozmístěny. Díky naší široké nabídce si můžete snadno vybrat něco vhodného.

A co víc, abychom si zvykli na segregaci odpadků, vyrábíme estetické a plnobarevné odpadkové koše. Jejich umístění na veřejnosti je skvělý a zřejmý nápad!

Design a funkčnost našich nádob na třídění odpadu oživí šedé prostory, poslouží společnosti a očistí naši planetu.

Naše bedra nesou břemeno zodpovědnosti, ve kterém světě budeme žít my a naše děti. Postarejme se o to společně!