Odpadkové koše

Opakovaně jsme probírali téma odpadkových košů, které jsou spolu s parkovými lavicemi neoddělitelnými prvky pouličního nábytku.

Všichni je používáme, a proto se dnes, místo toho, abychom diskutovali o funkci koše ve veřejném prostoru, o které jsme již diskutovali v tomto článku mnohokrát, zaměříme na jejich konstrukci.

Vnitřky našich odpadkových nádob, které se odborně nazývají bubliny, jsou vyrobeny z oceli, kterou podrobujeme práškovému lakování. Vnější část košů se skládá ze dřeva a materiálu WPC. Hotový produkt je někdy jen ocelová bublina. Dobře navržené nohy z litiny mohou zcela změnit povahu koše. Dokáže ten nejmenší prvek definovat celý charakter produktu?

Naše koše Praha a Lodž mají krásné litinové nohy. O vlastnostech litiny jsme již psali v článku „Parkové lavice vyrobené z oceli nebo litiny?”.

Koš Praha se může pyšnit svými klasickými zaoblenými nohami. Díky tak malému detailu se perfektně hodí před průmyslové budovy, ve starých městech nebo na pěší zony. Přidá také charakter utlumeným městským prostorám.

Koš Lodž naopak zaujme svým klasickým rovným tvarem nohou. Krásně se hodí do moderních míst, na sídliště nebo do nákupních center. A co víc, zeleň z toho extrahuje to nejlepší, tudíž funguje také skvěle v parcích!

Malé detaily, o které obohacujeme naše koše, jim dodávají individuální charakter. Unikátní konstrukce provedené s maximální péčí dělají koše velmi odolné vůči přírodním podmínkám. Proto je vhodné je zvážit při výběru nového koše pro sídliště. Estetické a poutavé koše jsou snadno vidět. Kdo ví, možná díky tomu půjde papír, nebo plastová láhev častěji na správné místo.