Parkové lavičky – ocel nebo litina?

Beton v České Republice převládá již dlouho. Naštěstí, když jsme dosáhli kritického bodu, znovu jsme se začali zaměřovat na zeleň a parky. Tyto zelené enklávy vám umožní relaxovat, uklidnit se a dostat se daleko od shonu lidí. Každý z nás chce, aby tato místa byla čistá a elegantní. To je možné díky dobře sladěným prvkům pouličního nábytku. Parkové lavičky musí zapadat do městských stolů, odpadkových košů a stojanů na kola. Nesmíme zapomenout na zabijáka žvýkaček. Malá architektura v takto rozvinutém prostoru se bude vizuálně a funkčně doplňovat.

Proto stojí za to hledat perfektní lavičku, ať už je to váš oblíbený park, či jiné místo. Pro správné rozhodnutí si musíme odpovědět na velmi důležitou otázku – ocel nebo litina?

Při výběru lavičky v parku obvykle věnujeme pozornost barvě dřeva, jeho tloušťce, šířce a způsobu pískování. Sotva však věnujeme pozornost něčemu tak důležitému, jako je rám naší lavice. Proto, abychom všem uchazečům poskytli perfektní lavičku, produkt první a nejvyšší kvality, vytváříme naše parkové lavičky z pečlivě vybraných materiálů. Soustředíme se na nejlepší materiály a spolupracujeme pouze se spolehlivými dodavateli. Používáme ocel a litinu od předních polských výrobců.

Rámy našich litinových lavic jsou založeny na struktuře I-paprsku (I-paprsek má tvar dvou písmen ‚T‘ spojených svislými čarami), díky čemuž jsou silnější než odlitky vyrobené jiným způsobem. Litina se navíc nazývá věčným materiálem, protože v jejím případě koroze (hovorově nazývána rez) poskytuje přirozenou ochranu materiálu, takže i když se po letech používání barva odlupuje, rez jí zabrání rozpadat se. Ocel také jakýmkoli způsobem řežeme, svařujeme a tvarujeme.

Naše parkové lavičky jsou lakovány práškovou barvou v RAL 9005, aby byly snadno udržovatelné a odolnější vůči korozi a přírodním podmínkám.

Díky malým rozdílům ve složení vykazují litina a ocel různou odolnost proti mechanickému poškození. V případě takového poškození, např. Když auto zasáhne lavici, ocel se ohne a litina se zlomí. Proto litina funguje lépe na místech méně citlivých na tento druh poškození, např. místa kolem památek, ve starých městech, promenádách, na sídlištích, kostelech a v menších parcích uzavřených v noci. Na druhou stranu, ocel je odolnější z hlediska mechanického poškození a její moderní vzhled je ideální pro pěší zóny. V parcích, nebo umístěních v centru města a sídlišť budou fungovat stejně dobře jako lavička s litinovým rámem.

Kvůli širokému výběru lavic je problematické vybrat ti konkrétní model lavice. Na trhu najdeme lavice, které byly vyrobeny pro sezónu, nebo dvě. Ale rozhodli jsme se tento trend vymanit. Jak víte, pro nás je nejdůležitější kvalita zpracování a materiálů, z nichž jsou naše výrobky vyráběny. Proto doporučujeme naše pečlivě připravené parkové lavičky. Mezi nimi stojí za to věnovat pozornost zejména několika lavicím.

Lavičky s loketní opěrkou budou fungovat v místech, kde se starší lidé a rodiny s dětmi rádi baví. Loketní opěrka poskytne podporu při sezení a vstávání.

Pro aktivní lidi nabízíme po ranním, nebo večerním běhu a během krátké přestávky na hydrataci lavičky bez opěradla – např. parkovou lavičku Spartan bez opěradla.

Námi navržené parkové lavičky jsou velmi snadno sestavitelné a jejich vysoká kvalita a pohodlí budou skvělou součástí každého prostoru. Abychom chránili náš produkt před vandalismem, doporučujeme používat profily, které posilují lavičku. Budou také podporovat rám a umožní delší dobu používání.

Výběr lavice snů není snadný úkol. Víme-li však o rozdílech mezi ocelí a litinou, vyzbrojeni těmito znalostmi jsme schopni učinit správné rozhodnutí a vybrat si perfektní parkovou lavičku. Litinové i ocelové lavice jsou odolné, elegantní a pohodlné. Ocelové lavice díky svému klasickému designu budou vypadat lépe v minimalisticky zdobených místech, aby nenarušovaly jejich harmonii. Litinové lavičky díky dekoracím budou zase ideální pro ozdobnější reprezentativní místa.