Žvýkačková apokalypsa!

Žvýkačka nás doprovází od starověku, ačkoliv to byla původně pryskyřice z různých stromů. Kaučuk, který dnes všichni známe, se objevil ve Spojených státech teprve v 19. století a získal popularitu v Evropě během druhé světové války. Američtí vojáci na západní frontě rozdávali žvýkačky lidem z osvobozených oblastí.

Dnes je žvýkačka nedílnou součástí amerického způsobu života, který se rozšířil po celém světě. Žvýkačková apokalypsa!

V Singapuru si žvýkačka získala takovou popularitu, že vedla k žvýkačkové apokalypse.
Brány v metru byly uzavřeny žvýkačkou. Veřejná doprava byla ochromena. Městem se stala všudypřítomná žvýkačka. Byla přilepena prakticky všude, na pouličních lampách, na odpadkových koších, na parkových lavičkách, na zdech i autech. Obecný chaos způsobený žvýkačkovou apokalypsou nutil úřady k radikálním akcem. A co víc, žvýkačka byla v Singapuru zcela zakázána a pokutované bylo i pouze držení.

Bude Česká Republika sdílet osud Singapuru?

První známky žvýkačkové apokalypsy jsou již patrné. Žvýkačka přistává na lavičkách v parku, na chodnících, je přilepená k sedačkám ve veřejné dopravě, a dokonce i ke sklu. Kdo z nás tento pocit nezná, když se vám žvýkačka přilepí k vaší oblíbené bundě? Žvýkačka je všude a zbavit se ji je téměř nemožné. Hodiny strávené na odstraňování žvýkačky z vlasů, čas strávený na čištění oblečení, čas kterého dnes příliš nemáme.

Koneckonců, každý z nás neustále někde běží a někam spěchá. Je škoda, že náš drahocenný čas věnujeme dalšímu boji se žvýkačkami. To je čas, který můžeme strávit např. hraním si s našimi dětmi. Koneckonců, nic nepřinese tolik radosti jako dítě. Jeho upřímný smích při hraní je pro rodiče na světě ten nejdražší. Bohužel jeden okamžik nepozornosti je vše, co potřebuje, aby se naše dítě dostalo k vyplivnuté žvýkačce vyhozene na hřiště, do pískoviště nebo přilepené k oblíbené lavici. A žvýkačka nalezená v takovém místě je živnou půdou pro bakterie, což je pro malé děti velmi nebezpečné. Nic netrapí více rodiče, jak nemoc dítěte. Možná, kdyby existovaly speciální kontejnery na žvýkačky na místech, jako jsou hřiště nebo parky, takovým děsivým situacím by se dalo zabránit.

Takové speciální kontejnery jsou pro zvířata záchranou! Žvýkačka vyhozená na špatné místo představuje obrovskou hrozbu pro faunu žijící ve městě. To vše kvůli xylitolu, chemické látce používané v cukrářském průmyslu. U psů způsobuje rychlé a nebezpečé snížení hladiny cukru v krvi, což má za následek poškození jater a hypoglykémii. U koček to také může vést k celkové intoxikaci těla. Ohroženy jsou však nejen naši mazličci, ale také ptactvo, které si žvýkačky často zaměňuje s potravou.

Zabijte žvýkačku!

Žvýkačková apokalypsa se blíží, ale rozhodli jsme se ji zastavit! Proto jsme vytvořili jedinečného krotitele – Zabijáka žvýkaček! Toto jednoduché zařízení s moderním designem nám umožní bojovat s žvýkačkovou apokalypsou. Náš Gum Killer je ideální pro montáž na hřiště, náměstí i do parku.

Společně s městskými a obecními úřady, a co je nejdůležitější – s vámi, se všemi, kdo nejsou lhostejní osudu naší planety, se o naše životní prostředí společně postaráme! Nenechme trpět zvířata a neubližujme našim dětem.
Spojme své sily s Gum Killer tak, abychom si mohli užívat čisté lavičky, elegantní náměstí, estetické parky a bezpečná hřiště.